Bir baba çocuğunun velayetini nasıl alır

Bir baba çocuğunun velayetini nasıl alır?

Bu yazımızda “Bir baba çocuğunun velayetini nasıl alır?” sorusuna cevaplarımızı sunmaktayız. Bir baba çocuğunun velayetini almak istiyorsa, ilk olarak eşiyle anlaşmazlık yaşıyorsa veya boşanma davası açmışsa, mahkeme kararı ile velayeti alabilir. Mahkeme, çocuğun en iyi ilgilerini gözeterek velayet kararı verir. Bu nedenle, baba çocuğun velayetini almak istiyorsa, çocuğun bakımı, eğitimi, sağlığı ve diğer ihtiyaçları konusunda yeterli bilgi ve deneyime sahip olduğunu kanıtlamak için gerekli belgeleri sunmalıdır.

Devamı…

4 Yaşındaki Çocuğun Velayeti Kime Verilir

4 Yaşındaki Çocuğun Velayeti Kime Verilir?

4 Yaşındaki Çocuğun Velayeti Kime Verilir?

4 yaşındaki bir çocuğun velayeti, Türkiye’de hukuki bir yargı organı tarafından verilir. Velayet, bir çocuğun bakımı, eğitimi ve malvarlığı ile ilgili olarak bir yetki ve sorumluluk olarak tanımlanır.

Çocuğun velayeti, çocuğun annesi ve babası arasında paylaşılabilir veya tek bir kişiye verilebilir. Çocuğun velayeti, çocuğun en iyi yararına olan kişiye verilir. Bu nedenle, çocuğun velayeti kime verileceğine ilişkin bir karar, çocuğun velayetini almayı talep eden kişinin hangi koşulları yerine getirdiğine göre verilir.

Devamı…

bursa velayet avukatları

Bursa Velayet Avukatları

Bursa Velayet Avukatları

Eşlerin evlilik müessesesini sonlandırdıktan sonra en önemli anlaşmazlıkları çocukların velayeti ile çıkmaktadır. Bu anlamda anne ve babaya duygular yüksek basar ve çocuklar için alınan kararlar göz önünde bulundurulmaktadır. Böylelikle uzman avukatlar velayetlerin kazanılması ile önemli kararların alınmasında etkili olmaktadır. Bu durum yaşanılan bölgeye göre değişebilmektedir. Özellikle Bursa Velayet Avukatları ebeveynlerin boşanma süreçlerine rehberlik ederken yasal mevzuatların uygulanmasında önemli roller üstlenmektedirler.

Boşanma süreçlerinde en önemli hususlardan birisi müzakeredir. Bu anlamda kapsamlı olarak bilgiye ve deneyime sahip olan boşanma avukatları tarafları davaya başvurmadan önce çözüme ulaştırmada gerekli adımları atabilmektedir. Üstelik mahkeme dışında bir anlaşma söz konusu olmadığında dahi çocuklar için en iyi sonucun alınmasında tarafları yönlendirmek için Bursa Velayet Avukatları etkili olmaktadır. 

Devamı…

Randevu için lütfen bizimle iletişime geçiniz.

Sakarya Mah. Uluyol Cd, 1. Güven Sk. No:2 D:10, 16220 Osmangazi/Bursa

Hemen Arayın!