Boşanma Davalarında Kusur Kavramı ve Sonuçları

Boşanma Davalarında Kusur Kavramı ve Sonuçları

Boşanma davalarında kusur kavramı oldukça önemlidir. Evliliğin bitmesine yol açan olayların taraflar arasındaki dağılımı, boşanma sürecinde iki tarafın da tazminat alma hakkını etkiler. Buna ek olarak, kusur durumu çocukların velayeti ve boşanmaya varan süreçte tarafların malvarlığının paylaşımı gibi diğer konularda da etkilidir.

Devamı…

Bursa boşanma dilekçesi nereye verilir

Bursa boşanma dilekçesi nereye verilir?

Bursa boşanma dilekçesi nereye verilir sorusu sıklıkla sorulan sorular arasında yer aldığından sizlere bu yazımız ile cevap sunmaktayız. Boşanma dilekçesi, Türkiye’de yargı sistemine bağlı olarak, ilgili aile mahkemesine verilir. Boşanma davaları, çiftin ikamet ettiği yere göre ilgili aile mahkemesi tarafından incelenir ve karara bağlanır. Öncelikle, boşanma dilekçesi yazılır ve dava açılmak istenen mahkemeye sunulur. Boşanma dilekçesi, avukatınız tarafından yazılabileceği gibi tarafınızca da yazılabilir.

Devamı…

Bursa boşanma avukatı tavsiye

Bursa Boşanma Avukatı Tavsiye

“Bursa boşanma avukatı tavsiye” isteyen kişiler için hazırladığımız bu yazımızı sizlerle paylaşmaktayız. Boşanma süreci zor ve stresli bir dönem olabilir, bu nedenle boşanma davası açmak isteyen kişiler için deneyimli ve güvenilir bir avukat bulmak önemlidir. Bursa ilinde de birçok avukat mevcuttur, ancak boşanma konusunda deneyimli ve profesyonel avukatlar aramak önemlidir.

Devamı…

Tek celsede boşanma avukatı bursa

Tek celsede boşanma avukatı bursa

Sürekli aranan “tek celsede boşanma avukatı bursa” ifadesine uygun şekilde sizlere bilgi sunmak maksadıyla bu yazımızı paylaşmaktayız. Bursa ilinde boşanma davası açmak isteyen kişiler için “tek celsede boşanma” seçeneği mevcuttur. Tek celsede boşanma, eşlerin mutabakatla karar verdikleri ve hukuki işlemlerin tek bir duruşta tamamlandığı bir boşanma türüdür. Bu tür boşanma işlemlerinde çiftlerin avukatlarının da hazır bulunması gereklidir. Bursa ilinde tek celsede boşanma konusunda deneyimli avukatlar bulunmaktadır.

Devamı…

Bursada boşanma davası hangi adliyede açılır?

Bursada boşanma davası hangi adliyede açılır?

“Bursada boşanma davası hangi adliyede açılır” sorusuna cevap mahiyetindeki bu yazımızı sizlere sunmaktayız. Bursa ilinde boşanma davası açmak isteyen çiftler, Bursa’nın Osmangazi ilçesindeki Bursa Bölge Adliye Mahkemesi binasında yer alan Bursa nöbetçi aile mahkemesine başvurmalıdır.

Devamı…

Bursa boşanma davası nerede açılır

Bursa boşanma davası nerede açılır?

Bu yazımızda “Bursa boşanma davası nerede açılır” sorusuna cevap vereceğiz. Türkiye’de, boşanma davalarının açılacağı yer, çiftin evlilik tesis ettiği yerdir. Örneğin, çiftin evlilik tesis ettiği yer Bursa ise, Bursa’da nöbetçi aile mahkemesine başvurulması gerekmektedir.

Ancak, çiftin evlilik tesis ettiği yer ile ikamet ettiği yer farklı olabilir. Bu durumda, çiftin ikamet ettiği yerdeki mahkemeye başvurulması mümkündür.

Devamı…

Boşanma Davası Usulden Reddedilirse Ne Olur

Boşanma Davası Usulden Reddedilirse Ne Olur?

“Boşanma Davası Usulden Reddedilirse Ne Olur?” sorusuna cevaplarımızı bu yazımız ile sizlere sunmaktayız. Boşanma davalarınızın başından sonuna tüm aşamalarda bizlerden hukuki destek edinebilirsiniz. Bizimle iletişime geçmek için iletişim sayfamızı ziyaret edebilir, telefon numaralarımızdan ulaşabilirsiniz.

Devamı…

Evlenen Kadının Önceki Soyadını Kullanmasına İzin Verilmesi

Evlenen Kadının Önceki Soyadını Kullanmasına İzin Verilmesi Davası

Evlenen Kadının Önceki Soyadını Kullanmasına İzin Verilmesi Davası, Aile Mahkemelerinde açılan ve evlilik birliği devam ederken kadının “kızlık soyadını kullanması” amacıyla görülen dava çeşididir. Bu hususta emsal Yargıtay kararını sizlerle paylaşmaktayız.

Devamı…

Randevu için lütfen bizimle iletişime geçiniz.

Sakarya Mah. Uluyol Cd, 1. Güven Sk. No:2 D:10, 16220 Osmangazi/Bursa

Hemen Arayın!